To content (skip navigation)

YAMAHA Class Band

YAMAHA Class Band – to unikalny system grupowej nauki gry na instrumentach.

Uczestnicy zajęć zdobywają umiejętności gry na instrumentach od podstaw i wspólnie muzykują w zespole, tworząc orkiestrę.

YAMAHA Class Band teraz w ścisłej współpracy z siecią YAMAHA Szkoła Muzyczna w Polsce.

Class Band: wspólna nauka i granie!

YAMAHA Class Band jest metodą nauczania, w której uczestnicy zajęć wspólnie uczą się grać na instrumentach dętych w składzie prawdziwej orkiestry.

Dzięki metodzie Essential Elementsfor Band, rozwinięcie umiejętności muzycznych możliwe jest w bardzo krótkim czasie.

Nauczyciele są przygotowani i przeszkoleni na specjalistycznych kursach organizowanych przez firmę YAMAHA.

Class Band to unikalny system, w którym każdy może rozpocząć naukę gry od zera, a uczestnicy zajęć od samego początku razem ćwiczą i grają w zespole.

Współpraca z siecią YAMAHA Szkoła Muzyczna w Polsce gwarantuje prowadzenie zajęć przez wyspecjalizowanych nauczycieli, przeszkolonych przez firmę YAMAHA, którzy z radością i pasją dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Muzyka sprawia, że jesteśmy bardziej inteligentni

Zostało udowodnione, że poprzez aktywne muzykowanie z wykorzystaniem instrumentów, dzieci dorastając, stają się bardziej inteligentne. Różnorodne badania potwierdziły rozwój zdolności poznawczych i społecznych człowieka podczas aktywności muzycznych.

YAMAHA Class Band dla wszystkich.

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy – wszyscy mogą uczestniczyć w zajęciach Class Band! Zajęcia mogą być realizowane podczas lub po zajęciach szkolnych, wieczorami lub w weekendy. Szkoła Muzyczna YAMAHA zapewni najdogodniejsze rozwiązanie.

Radość wspólnego muzykowania od samego początku jest dla uczestników niezwykle

motywująca.

Essential Elements zawiera zarówno znane utwory, jak i specjalnie przygotowane ćwiczenia, stworzone i skomponowane dla grup. Materiały składają się również z ćwiczeń, mających na celu skoncentrowanie uczestników zajęć na unikalnych cechach instrumentów, na których się uczą. EE zapewnia nauczycielom i uczniom wiele materiałów wspomagających rozwój zdolności muzycznych, nawet na początkowych etapach muzyki.

Książki 1 i 2 zawierają również akces do Essential Elements Interactive (EEI),najlepszego źródła edukacjimuzycznej online – gdziekolwiek, kiedykolwiek i na każdym urządzeniu.

Essential Elements zapewnia:

• ulepszony system startowy

• optymalną, intensywną naukę

• teorię i historię

• Perfomance Spotlights

Książka zawiera także My EE Library (myeelibrary.com – biblioteka online) – błyskawiczną transmisję/ pobieranie/ CD-Rom

My EELibrary wymaga dostępu do Internetu. Książka zawiera instrukcje do zamówienia darmowego CD-ROMU.

• Start-up video – do nauki podstaw

• Muzyczną bibliotekę – możliwość słuchania znakomitych utworów na orkiestrę

• Utwory Play-along do wszystkich ćwiczeń wykonane przez profesjonalną orkiestrę

• Możliwość wydrukowania utworów dla duetów i trio